Platební terminály

 

Placení kartou se stává čím dál větším fenoménem, extrémním příkladem je Švédsko, kde nyní probíhá už pouze 1% transakcí prostřednictvím hotovosti, dalších 9% platebními kartami a zbylých 90% bezhotovostně. Výhod to má několik, nikdo nemůže peníze ukrást fyzicky (krádeží na prodejně), obchodník nemusí jednotlivě sbírat tržby a vkládat je na účet do banky (případně za to ještě platit) a je schopný prodat zákazníkovi více zboží nebo služeb (zákazník má u sebe více peněz na kartě než v hotovosti).

Na druhou stranu je pravda, že jakékoli banky v minulosti a častokrát i nyní často hážou obchodníkům klacky pod nohy a nastavují si nesmyslně vysoké nebo nesplnitelné podmínky. Jenom namátkou, často trvají na zřízení speciálního zpoplatněného účtu, účtují vysoké měsíční paušály nebo vyžadují vysoké měsíční obraty i mimo sezónu. A nehraje v tom roli, jestli obchodník komunikuje se svojí nebo cizí bankou, vstříc nevychází žádná.

logo-sumup-RGB

Platební řešení SumUp

Proto Vám rádi představujeme platební terminály SumUp, které umožňují snadné, rychlé a bezproblémové platby do 15 minut. Terminály jsou plně integrovány do pokladního systému Kasa Fik a připojují se prostřednictvím BlueTooth, lze je tedy využívat například s Orange nebo HIT XL pokladnou. Platební řešení poskytuje německá společnost SumUp působící v dalších 12 zemí Evropy, která spolu s terminálem zákazníkovi zřizuje Portál (podobně jako internetbanking) a poskytuje případnou zákaznickou podporu i v češtině. Co je důležité, k terminálu se nezřizuje žádný účet, peníze chodí přímo na vybraný stávající zákazníkův účet do 3-5 pracovních dnů a vše je bez jakýchkoli poplatků. Také terminál není pouze pronajímán ale ve vlastnictví obchodníka, který s ním může nakládat jak uzná za vhodné.

air_EU_cropped

Ceník

Nejdůležitější na závěr, jak bylo zmíněno výše, terminál funguje velmi prostě, vy ho koupíte, po aktivaci a spárování s pokladnou na něm prodáváte a tok peněz si můžete kontrolovat přes Portál SumUp. Nečekejte proto také žádné další povinnosti a složitosti, žádný povinný obrat atd., pokud bude po sezóně, terminál stačí vypnout, a až se začne znovu prodávat, tak jen vytáhnout ze šuplíku. Jediným poplatkem tak zůstává 1,95% z každé transakce, což je finální poplatek za provedení a zprostředkování celé platby (nejen SumUp, ale i Visou či MasterCardem, bankou spotřebitele, mezinárodním vyrovnávacím centrem a ostatními články procesu). Jinými slovy zákazník zaplatí kartou a peníze dorazí na Váš účet.

Air Card Scheme Sticker

Zpět do obchodu