Platební terminály

 

Placení kartou se stává čím dál větším fenoménem, extrémním příkladem je Švédsko, kde nyní probíhá už pouze 1% transakcí prostřednictvím hotovosti, dalších 9% platebními kartami a zbylých 90% bezhotovostně. Výhod to má několik, nikdo nemůže peníze ukrást fyzicky (krádeží na prodejně), obchodník nemusí jednotlivě sbírat tržby a vkládat je na účet do banky (případně za to ještě platit) a je schopný prodat zákazníkovi více zboží nebo služeb (zákazník má u sebe více peněz na kartě než v hotovosti).

Na druhou stranu je pravda, že jakékoli banky v minulosti a častokrát i nyní často hážou obchodníkům klacky pod nohy a nastavují si nesmyslně vysoké nebo nesplnitelné podmínky. Jenom namátkou, často trvají na zřízení speciálního zpoplatněného účtu, účtují vysoké měsíční paušály nebo vyžadují vysoké měsíční obraty i mimo sezónu. A nehraje v tom roli, jestli obchodník komunikuje se svojí nebo cizí bankou, vstříc nevychází žádná.

logo-sumup-RGB

Platební řešení SumUp

Proto Vám rádi představujeme platební terminály SumUp, které umožňují snadné, rychlé a bezproblémové platby do 15 minut. Terminály jsou plně integrovány do pokladního systému Kasa Fik a připojují se prostřednictvím BlueTooth, lze je tedy využívat například s Orange nebo HIT XL pokladnou. Platební řešení poskytuje německá společnost SumUp působící v dalších 12 zemí Evropy, která spolu s terminálem zákazníkovi zřizuje Portál (podobně jako internetbanking) a poskytuje případnou zákaznickou podporu i v češtině. Co je důležité, k terminálu se nezřizuje žádný účet, peníze chodí přímo na vybraný stávající zákazníkův účet do 3-5 pracovních dnů a vše je bez jakýchkoli poplatků. Také terminál není pouze pronajímán ale ve vlastnictví obchodníka, který s ním může nakládat jak uzná za vhodné.

air_EU_cropped

Ceník

Nejdůležitější na závěr, jak bylo zmíněno výše, terminál funguje velmi prostě, vy ho koupíte, po aktivaci a spárování s pokladnou na něm prodáváte a tok peněz si můžete kontrolovat přes Portál SumUp. Nečekejte proto také žádné další povinnosti a složitosti, žádný povinný obrat atd., pokud bude po sezóně, terminál stačí vypnout, a až se začne znovu prodávat, tak jen vytáhnout ze šuplíku. Jediným poplatkem tak zůstává 1,95% z každé transakce, což je finální poplatek za provedení a zprostředkování celé platby (nejen SumUp, ale i Visou či MasterCardem, bankou spotřebitele, mezinárodním vyrovnávacím centrem a ostatními články procesu). Jinými slovy zákazník zaplatí kartou a peníze dorazí na Váš účet.

Air Card Scheme Sticker

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení