Vodáci pod dohledem EET. Jak to funguje na Vltavě?

Elektronická evidence tržeb tvrdě zasáhla i takzvané plovoucí bary na Vltavě. I v té největší špeluňce uprostřed řeky, kde není ani záchod, vám dnes vytisknou bez řečí elektronickou účtenku a její kopii pošlou na ministerstvo financí.
 

 

Pošlete to Babišovi, křičí vodák na raftu, když mu obsluha na jednom z plovoucích barů nad Větřní podává do lodi vedle kelímku s mojitem i účtenku EET. Další vodáci včetně dětí se mohou potrhat smíchy. "Na Babiše!" ťukají si plnými kelímky a obsluze názorně ukazují, co má s účtenkami udělat. Do lodi doklad nikdo nechce.

Takzvaná elektronická evidence tržeb, kterou v Česku prosadil tehdejší ministr financí Andrej Babiš, každopádně začala platit i na Vltavě. A to dokonce i na plovoucích barech, kde by elektronické pokladny s tiskárnou čekal jen málokdo.

 

Jenže takzvaní "bárkaři" překvapili. EET zavedli dobrovolně a ještě dříve, než k tomu byli donuceni zákonem. Protože prodávají pití do kelímků "s sebou", mohli stejně jako jiní podobní podnikatelé počkat se zavedením EET až do března příštího roku.

"My jsme se ale rozhodli, že budeme elektronicky evidovat tržby už nyní. A to i kvůli naší lepší kontrole nad tím, co se na bárkách prodá," říká Michal Pavljuk, jeden z provozovatelů takzvaných limonádových bárek.  

převzato z týden.cz

Zpět do obchodu