Sdílené sklady a vylepšené naskladňování

Aplikace Kasa FIK od verze 150 pro verzi PLUS umožňuje také nově sdílet skladové hospodářství mezi více pokladnami, zároveň se i vylepšily možnosti naskladňování a vyskladňování, které je možné provádět stejně jako při prodeji. Fakticky nyní stačí vytvořit objednávku a při způsobu placení vybrat Naskladnění zboží (nebo eventuálně Vyskladnění pro korekci). Alternativou je naskladňovat s plusovým i minusovým množství (například pro korekci stavu skladu po inventuře).

Screenshot_20180501-175603

Sklady slouží k vedení základní evidence o skladových zásobách na provozovně. Pro správnou funkci skladů je nutné poctivě vést skladovou evidenci, nasklaďnění, odpisy a pravidelné inventury. Vedení skladů je často velmi administrativně náročné. KASA FIK poskytuje funkce jak vedení skladu v provozu zjednoušit a zpřehlednit.

Pokladna primárně pracuje s výchozím skladem na zařízení. Každá pokladna si tak vede svůj vlastní sklad.

Nastavení sdíleného skladu

Pokud chcete sdílet sklad mezi více pokladnami a mít přehled o stavech v Backoffice je nutné nastavit pokladny, aby sdílely stejný Výchozí sklad.

  1. Na pokladně v Nastavení > Pokladna > Výchozí sklad vyberte ze seznamu Sklad, který chcete využít.
  2. Akci opakujte na jiné pokladně, na které chcete odečítat ze stejného skladu.
 

Nové pohyby se nyní budou projevovat v nastaveném výchozím skladu. V Backoffice tak uvidíte pohyby souhrně. Jednotlivé skladové pochyby se nekopírují mezi zařízeními, ale pouze informace o změnách se propisuje v intervalech do Backoffice.

ein3BGd97SNkbFMO-nastaveni-skladu

Zpět do obchodu