Nový Rok - Nové číslo účtenky

Blíží se Nový rok a mimo uzavírání účetního obodobí končícího roku je i čas na přípravu roku nového. Jednou z mála věcí, které je dobré na pokladně na Nový rok (nebo s jeho zahájením učinit) je změna číslování účtenek.

 

Jedním z nejdůležitějsích údajů na účtence totiž není FIK ani BKP kód ale právě její číslo, které jí dává jednoznačnou unikátnost v číselné řadě vystavovaných daňových dokladů. Ať už totiž chceme či ne, účetnictví je vždy postavené na celistvosti a nenapadnutelnosti dat, nejjednoznačnějším důkazem je proto vždy celistvost a logická posloupnost číselné řady.

 

Protože číslování účtenek většinou začíná předsunutou řadou nejčastěji se vztahující k roku, kdy byla vystavena, tak je vhodné je začátkem roku nového nebo koncem starého přepsat, protože změna až v průběhu roku by vedla k přerušení jednotné řady.

                                        
 
 

Vejdu tedy do nastavení, pod řádkem Pokladna naleznu Formát čísla účtenky. Pokud nepoužívám další speciální označení je nejvhodnější změnit číslo roku na odpovídající novoroční, z 2017 tedy udělám 2018 a zachovám formát %05d pro zachování místa pro samotné číslo. Následně na řádku Pořadové číslo účtenky napíšu 0, protože znovu začínám od jedničky a nenavazuji na předchozí rok koncovou řadou ale změnou letopočtu. Vše zkontroluji a ideálně vystavím účtenku pro kontrolu nastavení.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení