Nové funkce pro prodej a obsluhu

Programátoři do toho začátkem jara šlápli a výsledkem je kupa novinek, které budou vydány ve verzi 150. Na základě mnoha dotazů a přání zákazníků se zejména pro plnou verzi programu PLUS objevilo množství dlouho poptávaných funkcionalit.

Upgrade

Prodej Váženého zboží

Podobně jako lze v parametrech položky (na kartě Cena) nastavit volně zadávání ceny (Vždy vyžádat zadání ceny), tak lze nyní i nastavit volné zadání množství (zaškrtnutím Vážené zboží). Toto se hodí pro situace, kdy chci sledovat množství prodaného zboží nejenom přes cenu ale i přes kusy například na kilogramy, litry a jiné jednotky. Při zadání se následně dialogové okno zeptá obsluhy na zadání množství, položku je potřeba mít uloženo s konkrétní cenou (například za jeden kilogram apod.), následně se přiřadí na účet už hotové upravené množství.

Screenshot_20180501-144937

Funkční klávesy v PLUS

Další novinkou je přidání funkčních kláves i do markovacího rozhraní PLUS. Díky tomu je možné využít až 6 kláves na nastavení nejběžnějších zkratek a urychlení práce. Funkční klávesy mimo jiné umožňují nastavení libovolné položky skrz PLU kód, nastavení slevy či přirážky na celý účet s konkrétní hodnotou (třeba 20% sleva nebo 10% přirážka) nebo nastavení Prodeje v pověření (tzv. Komisní prodej, kdy se na EET kromě DIČ podnikatele odesílá i DIČ pověřjícího poplatníka - komisionáře, kterému se zboží přičítá do tržby). Dále se zde nastavit i fixní poznámka na účet, třeba pro informaci o zkrácené záruce, prodeji použitého zboží nebo o prodeji s přenesenou daňovou povinností (reverse charge).

Screenshot_20180501-145854

Sleva na jednotlivou položku

Dalším častým požadavkem byla sleva na jednotlivou položku. Do verze 149 bylo možné provádět slevy jen na celý účet, nicméně i tomuto přání bylo vyhověno a v nové verzi je možné používat i slevu na jednotlivé položky, které neovlivňují zbytek prodeje. Slevu na položku je možné nastavit po rozkliknutí editačního pole položky.

Screenshot_20180501-150320

Řazení dlaždic, kategorií a rozšířené zobrazení

Neposlední změnou, která přibyla je i možnost nastavit ručně pořadí kategorií, v editačním poli lze vyplnit číslo, dle kterého se má seřadit. Další možností je v kartě Pokladna v Nastavení určit počet dlaždic zobrazovaných na jednom řádku. Možnost je od 2 do 6 dlaždic na řádek.

Poslední úpravou je alternativní zobrazení prostředí PLUS, kde je ve prospěch zvětšení účtu a lepšího přehledu nad namarkovanými položkami možnost, mít v levé části pouze účet, vedle seznam kategorií a až za nimi jednotlivé položky. Toto zobrazení optimálně využívá celou plochu displeje, je vhodnější pro práci s položkami (všeho se více vejde).

Spolu s tím prošla změnou i Mapa stolů, kde přibyla mřížka pro lepší orientaci, dále dvě pracovní plochy (například Restaurace, Zahrádka a Odložené účty) a nové grafické vzory stolů.

Zpět do obchodu