Nové funkce pro prodej a obsluhu

Programátoři do toho začátkem jara šlápli a výsledkem je kupa novinek, které budou vydány ve verzi 150. Na základě mnoha dotazů a přání zákazníků se zejména pro plnou verzi programu PLUS objevilo množství dlouho poptávaných funkcionalit.

Upgrade

Prodej Váženého zboží

Podobně jako lze v parametrech položky (na kartě Cena) nastavit volně zadávání ceny (Vždy vyžádat zadání ceny), tak lze nyní i nastavit volné zadání množství (zaškrtnutím Vážené zboží). Toto se hodí pro situace, kdy chci sledovat množství prodaného zboží nejenom přes cenu ale i přes kusy například na kilogramy, litry a jiné jednotky. Při zadání se následně dialogové okno zeptá obsluhy na zadání množství, položku je potřeba mít uloženo s konkrétní cenou (například za jeden kilogram apod.), následně se přiřadí na účet už hotové upravené množství.

Screenshot_20180501-144937

Funkční klávesy v PLUS

Další novinkou je přidání funkčních kláves i do markovacího rozhraní PLUS. Díky tomu je možné využít až 6 kláves na nastavení nejběžnějších zkratek a urychlení práce. Funkční klávesy mimo jiné umožňují nastavení libovolné položky skrz PLU kód, nastavení slevy či přirážky na celý účet s konkrétní hodnotou (třeba 20% sleva nebo 10% přirážka) nebo nastavení Prodeje v pověření (tzv. Komisní prodej, kdy se na EET kromě DIČ podnikatele odesílá i DIČ pověřjícího poplatníka - komisionáře, kterému se zboží přičítá do tržby). Dále se zde nastavit i fixní poznámka na účet, třeba pro informaci o zkrácené záruce, prodeji použitého zboží nebo o prodeji s přenesenou daňovou povinností (reverse charge).

Screenshot_20180501-145854

Sleva na jednotlivou položku

Dalším častým požadavkem byla sleva na jednotlivou položku. Do verze 149 bylo možné provádět slevy jen na celý účet, nicméně i tomuto přání bylo vyhověno a v nové verzi je možné používat i slevu na jednotlivé položky, které neovlivňují zbytek prodeje. Slevu na položku je možné nastavit po rozkliknutí editačního pole položky.

Screenshot_20180501-150320

Řazení dlaždic, kategorií a rozšířené zobrazení

Neposlední změnou, která přibyla je i možnost nastavit ručně pořadí kategorií, v editačním poli lze vyplnit číslo, dle kterého se má seřadit. Další možností je v kartě Pokladna v Nastavení určit počet dlaždic zobrazovaných na jednom řádku. Možnost je od 2 do 6 dlaždic na řádek.

Poslední úpravou je alternativní zobrazení prostředí PLUS, kde je ve prospěch zvětšení účtu a lepšího přehledu nad namarkovanými položkami možnost, mít v levé části pouze účet, vedle seznam kategorií a až za nimi jednotlivé položky. Toto zobrazení optimálně využívá celou plochu displeje, je vhodnější pro práci s položkami (všeho se více vejde).

Spolu s tím prošla změnou i Mapa stolů, kde přibyla mřížka pro lepší orientaci, dále dvě pracovní plochy (například Restaurace, Zahrádka a Odložené účty) a nové grafické vzory stolů.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení