Integrace platebních karet do Kasa FIK

Začátkem května nám přibyly dvě možnosti platby kartou přímo prostřednictvím pokladní aplikace Kasa FIK. Díky častým dotazům z minulosti a také díky ochotě společností myPOS a SumUp vznikly nové možnosti přímého propojení pokladny a platebního terminálu.

SumupHeader

SumUp

První varianta je dostupná k pokladnám Orange a HIT XL. Nový bezdrátový platební terminál SumUp se napáruje s pokladnou, která prostřednictvím volby platba kartou vydá pokyn terminálu k platbě, následně se provede transakce bezdrátovou či čipovou technologií karty a po potvrzení platby se vytiskne účtenka. Platební terminál se nepronajímá ale zakupuje za cenu 990 Kč bez DPH, platby chodí bez jakýchkoli dalších poplatků na podnikatelův účet v korunách a pouze se strhává poplatek za provedení transakce ve výši 1,95%

SumUp je německá společnost, registrována pod německou centrální bankou a splňující veškeré evropské a mezinárodní regulace o bezpečnosti platebního styku. Dokonce umožnuje i inovativní způsob placení AndroidPay (a u nás zatím nedostupné ApplePay).

smart

myPOS

Terminály myPOS jsme Vám představili už dříve. Začátkem května ale proběhly dvě novinky, první byla, že se terminál Kasa FIK myPOS plně integroval s pokladní aplikací, která nyní pracuje přímo v něm a odehrává se tedy zde jak samotné markování účtenky, tak i následná platba bez nutnosti ručního přechodu mezi aplikacemi. (U terminálu Mini to bohužel zatím stále možné není.)

Druhá změna nastala díky tlaku EU na snížení výše poplatku na převod peněz v rámci unie (tzv. SEPA platby), kde se snížil poplatek ze zhruba 80 Kč na pouhých 6 Kč. Poplatek za provedení transakce zůstal stejný ve výši 1,2%.

Věříme, že obě změny budou pozitivní pro Váš byznys, pro další dotazy nás prosím kontaktujte.

Zpět do obchodu