Integrace platebních karet do Kasa FIK

Začátkem května nám přibyly dvě možnosti platby kartou přímo prostřednictvím pokladní aplikace Kasa FIK. Díky častým dotazům z minulosti a také díky ochotě společností myPOS a SumUp vznikly nové možnosti přímého propojení pokladny a platebního terminálu.

SumupHeader

SumUp

První varianta je dostupná k pokladnám Orange a HIT XL. Nový bezdrátový platební terminál SumUp se napáruje s pokladnou, která prostřednictvím volby platba kartou vydá pokyn terminálu k platbě, následně se provede transakce bezdrátovou či čipovou technologií karty a po potvrzení platby se vytiskne účtenka. Platební terminál se nepronajímá ale zakupuje za cenu 990 Kč bez DPH, platby chodí bez jakýchkoli dalších poplatků na podnikatelův účet v korunách a pouze se strhává poplatek za provedení transakce ve výši 1,95%

SumUp je německá společnost, registrována pod německou centrální bankou a splňující veškeré evropské a mezinárodní regulace o bezpečnosti platebního styku. Dokonce umožnuje i inovativní způsob placení AndroidPay (a u nás zatím nedostupné ApplePay).

smart

myPOS

Terminály myPOS jsme Vám představili už dříve. Začátkem května ale proběhly dvě novinky, první byla, že se terminál Kasa FIK myPOS plně integroval s pokladní aplikací, která nyní pracuje přímo v něm a odehrává se tedy zde jak samotné markování účtenky, tak i následná platba bez nutnosti ručního přechodu mezi aplikacemi. (U terminálu Mini to bohužel zatím stále možné není.)

Druhá změna nastala díky tlaku EU na snížení výše poplatku na převod peněz v rámci unie (tzv. SEPA platby), kde se snížil poplatek ze zhruba 80 Kč na pouhých 6 Kč. Poplatek za provedení transakce zůstal stejný ve výši 1,2%.

Věříme, že obě změny budou pozitivní pro Váš byznys, pro další dotazy nás prosím kontaktujte.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení