Dělení účtů

Ve verzi 134 přichází do pokladen další poptávaná funkce a to sice dělení účtů. Nejvíce tuto možnost zjišťovaly restaurace, cukrárny a kavárny, také může být prospěšné i pro penziony a ubytování, které mají zákazníky s otevřenými účty.

 
Jak na dělení
 

Dělení účtů je jako většina kroků v aplikaci poměrně jednoduchý a intuitivníúkon. Co ale vyžaduje (a bez čeho ani nedává smysl) je mít pokladnu vybavenou vyšší verzí programu Plus (dělení účtů souvisí i s mapou stolů a větším množstvím položek, proto by ani v Klasiku nedávalo smysl).

Samotné dělení je poměrně snadné - nejprve je třeba vytvořit nebo postupně namarkovat samotný účet.

 
Dále přibylo v levé části tlačítko Rozdělit, po jehož klepnutí se otevře nové dělící okno, ve kterém je možno přenášet položky zleva doprava a tím vytvořit separátní účet. Usnadňují to i klávesy uprostřed, (ty mohou čekat ještě drobné změny), a sice přidání po 1 ks, po všech kusech nebo přesnou polovinu původního množství.
 
 

Se stávajícím účtem lze po oddělení pracovat i nadále, znovu ho uložit na stůla dále mu přimarkovávat zboží, přesunout ho na jiné místo a podobně.

 
Pokud chcete k děleným účtům používat celkové slevy nebo přiřazovat zákazníky, je tyto změny nejlepší provádět až těsně před zaplacením, (při oddělení účtu se dosavadní změny nepřenesou). Pokud si už budete přát tyto změny vyzkoušet nyní, kontaktujte technickou podporu, která Vás je může už nyní nechat vyzkoušet.
Zpět do obchodu