Co má ráda Orange pokladna

Jako má každé auto rádo výměnu oleje, servisní prohlídky a celkové šetrné zacházení, stejně tak i pokladny mají rády, když se o ně člověk pečlivě stará, a odměnou mu za to může být i výrazné prodloužení jejich celkové životnosti.
 
 
 

Napájení a obrazovka

Vzhledem k poměrně atypickému provedení baterie v Orange je pro někoho překvapivé, že k dosažení ideální životnosti baterie je nejlepší ji nabít naplno a udržovat ji trvale v maximálně nabitém stavu. Například v restauraci nebo obchodě je ideální nechávat ji trvale v nabíjecí kolébce a přes noc ji vypnout, pokud je potřeba účtovat s ní na ploše, tak ji vracet zpátky do kolébky. Nízký stav baterie totiž zkracuje její životnost.

Pokud ale pokladnu delší dobu nepoužíváte, nejlepší je v tu chvíli ji vypnout(to i v případě, kdy ji potřebuji jen na několik prodejů za den - třeba dvakrát ráno a jednou odpoledne). Zároveň je lepší pokladnu skladovat v teple(nenechávat ji přes noc v autě nebo v nejchladnější místnosti v obchodě).

Dotyková obrazovka také není z diamantu, pokud je zanesena mastnostou, prachem či nečistotou, je třeba ji šetrně otřít ideálně textilním hadříkem určený na dotykové plochy, aby se plocha nepoškrábala.

Nabíjecí konektory

Kritické místo pokladny jsou její nabíjecí konektory (ty zlaté čudlíky zespodu a ty uprostřed na napájecí kolébce). Každý rád jí na čistém stole, stejně tak i Orange je rád napájen ze suchých, čistých a nemastných konektorů.

Pokud jsou zaneseny (ať už zespodu na pokladně, tak i napájecí kolébce) je nejlepší otřít případnou mastnotu vatovým tamponem (může být i namočený do alkoholu). 

Tisková hlava

Posledním kritickým místem pokladny je tisková hlava. Stejně jako hospodyňky nemají rády zaprášené boty, tak i tiskárna nemá ráda prašné prostředí, vhodné je malý štětečkem čas od času očistit celý prostor zásobníku tiskárny a opatrně i samotnou hlavu tiskárny. 

Pokud se tisk stává rozmazaným a neostrým, patrně zůstaly nečistoty na tiskové kermatické hlavě, kde je s velkou opatrností můžete otřít vatovým tamponem namočeným v alkoholu (nikdy ve vodě). 

 
Přes všechnu možnou péči je dobré mít na paměti, že Orange je pořád jen elektronickým zařízením, které je vyráběno na druhé straně světa (vyrábí ho společnost SUNMI, což je dcera u nás známější firmy XIAOMI). Dobrou péčí o něj můžeme dosáhnout výrazného prodloužení výdrže, takže každá maličkost se počítá, na druhou stranu nečekejme nesmrtelnost.
Zpět do obchodu