Cenu Český zavináč získaly elektronické recepty

V rámci programu slavnostního setkání v předvečer zahájení jubilejního 21. ročníku konference ISSS/V4DIS v královéhradeckém Klicperově divadle byly jako obvykle vyhlášeny výsledky soutěže Český zavináč. Aktuálním držitelem tradiční ceny se stal tým, jenž v rámci Státního ústavu pro kontrolu léčiv pracoval na realizaci projektu eRecept. Ocenění převzali Ing. Renata Golasíková a Ing. Petr Koucký, kteří se na projektu zásadní měrou podíleli.

2018

„Zavedení celoplošné elektronické preskripce je projektem, který zcela zásadně přispívá k informatizaci společnosti,“ dodává RNDr. Tomáš Renčín, předseda spolku Český zavináč. „Jde o první masivní nasazení elektronické služby využívající infrastrukturu eGovernmentu včetně Národní identitní autority (NIA) a elektronického podpisu, které se dotkne velké části populace, tedy lékařů i všech pacientů. Porota přihlédla také k tomu, že jde o největší projekt elektronizace za celý uplynulý rok, který znamenal nejen zásadní a náročnou změnu pro všechny lékaře, ale i první skutečně plošné využití elektronické služby ve zdravotnictví.“

Soutěž Český zavináč jednou ročně odměňuje nejlepší projekty, činy nebo jiná závažná jednání, které v uplynulém roce významně přispěly k rozvoji informačních technologií ve státní správě a místní samosprávě. Vloni ocenění získal Integrovaný záchranný systém (IZS) České republiky za modernizaci systému a rozvoj tísňových linek. V prvním ročníku soutěže Český zavináč v roce 1999 dostal cenu tehdejší ministr spravedlnosti Otakar Motejl za zpřístupnění obchodního rejstříku na internetu. Například v roce 2015 ocenila porota roadshow Internet mění svět z roku 2001, kterou označili za jeden z nejvýraznějších impulzů v rozvoji e-govermentu v posledních dvou dekádách. Výsledky jsou tradičně vyhlašovány na konferenci ISSS/V4DIS v Hradci Králové.

 

 

Zpět do obchodu