Balíček SEJF zůstává dále bezplatným

Jak už říkával Šimek s Grossmannem, co je zadarmo to smrdí. Proto nikomu nepřišlo zvláštní, že pronájem datových úložišť (cloudu), který je ve větší míře fakticky možný pouze u Amazonu, Microsoftu nebo Google, nemůže být zdarma, rovněž platy vývojářů pracujících na dalších vylepšeních a funkčnosti programu stále musí také někdo hradit.

Pozn.: Do cloudu se denně přenášejí více než dva miliony účtenek a jen od začátku roku se program rozšířil o více než 75 funkcí, například tisk do kuchyně, funkční klávesy a dělení účtů.

 

Z toho důvodu byli zákazníci a uživatelé programu Kasa FIK seznámeni s tím, že tyto služby zahrnuté do Balíčku SEJF zůstávají bezplatné pouze první rok a následně jsou doborovolně zpoplatněny částkou 1200 korun ročně.

Na druhou stranu nikdo nečekal, že nejpoužívanější pokladnou v České republice se ve velmi krátké době stane právě Kasa FIK. Navíc díky rozšíření programu i mimo ČR, zejména do jihovýchodní Asie, se trvalé náklady dokázaly snížit do ceny licence programu, a protože Kasa FIK se nikdy nechovala způsobem českých (či spíše zahraničních) operátorů tak, že by si kvůli krejcaru musela koleno nechat vrtat, oznámila, že funkce Balíčku SEJF zůstávají nadále bezplatné pro všechny zákazníky.

To znamená, že i po roce používání je nadále ponechán bezplatný přístup do Vzdálené správy (BackOffice), aktualizace jsou vydávány pro všechny uživatele bez rozdílu a nejsou vyžadovány žádné licenční platby spojené s programem, jak je běžným zvykem u drtivé většiny programů.

Zpět do obchodu