10. září se mění SSL certifikát pro EET

Finanční správa, v souladu s již dřívějšími prohlášeními, oznámila, že dne 10. září 2018 v ranních hodinách dojde k výměně SSL certifikátu na příjmové straně systému evidence tržeb. 

etrzby-1024x576

SSL tedy Secure Socket Layer je protokol, který zabezpečuje zabezpečení komunikace šifrováním a autentizací komunikujících stran. Používá se zejména v poštovních Exchange serverech, v eshopech pro zabezpečené předávání dat (vepisování formulářů, platby kartou) nebo na webech, kde zádáváte hesla.

Důvod změny je výměna certifikační autority GeoTrust (od Symantecu), která předává své aktivity pod jinou certifkační autoritu DigiCert. U této změny nastává v některých pokladnách (např. od Elcom) nutnost návštěvy servisního technika a aktualizace firmware, pokladny Kasa Fik již mají ale od léta i nový certifkát označen jako důvěryhodný a žádné další kroky nemusí uživatel podnikat.

V posledních týdnech FS také mnohé podnikatele na tuto změnu informovala emailem, proto chceme zabránit mírné panice a ještě znovu oznámit, že uživatelé KasaFik nic dělat nemusí a vše proběhne (resp. proběhlo) automaticky.

 

Zpět do obchodu